Real'in iflası kabul edildi

Real Hipermarketler Zinciri için yapılan iflas başvurusu kabul edildi

Hatırlanacağı gibi Beğendik Yiyecek İçecek Gıda Turz. Hiz. İşl. San Ltd. Şti., Beğendik Mağaza İşletmeleri San. Tic. AŞ. ve Real Hipermarketler Zinciri A.Ş. olmak üzere Beğendik bünyesinde geçtiğimiz yıldan itibaren kayyum atanan üç şirket bulunuyordu.

Bu üç şirketten Real Hipermarketler Zinciri A.Ş. için Beğendik tarafından iflas istenmişti. Bu istek mahkeme tarafından kabul edildi.

Beğendik Yiyecek İçecek Gıda Turz. Hiz. İşl. San Ltd. Şti. ile Beğendik Mağaza İşletmeleri San. Tic. A.Ş. şirketlerindeki kayyum süreci ise devam ediyor.

Ortakalan özel notu: Beğendik, Real Hipermarketler Zinciri A.Ş için iflas talebini 27 Temmuz'da yapmıştı. Ancak 1 Temmuz - 31 Temmuz arasındaki durumu inceleyen Temmuz ayı araştırmamızda, ayın bitmesine kalan 4 günlük süre içinde mahkemenin iflası onayladığına emin olamadığımız için şirketi araştırma veri setimiz içinden çıkarmayı doğru bulmadık.

Mahkeme kararının kesinleşmesiyle birlikte, 1 Eylül ile başlayacak yeni dönemden itibaren Real'in geriye kalan tüm verilerinin araştırmalarımızdan çıkarılacağını belirtiriz.