Ortakalan
 Detaylı Arama    Yönetici Özeti    Araştırma    Haritalar    Üyelik

Turgut AKGÜN

Azda Group Genel Müdür ve İcra Kurulu Başkanı

Takip Et

Büyüt
AZDA SÜPERMARKET (Muğla) Hakkında Ayrıntılı Bilgi
Kırklareli doğumlu olan Turgut Akgün, Münih Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olup İş Hukuku üzerine ihtisas yapmıştır. Münih İş Mahkemelerinde ve Alman DAG sendikasında Fahri Avukat ve bilirkişi olarak uzun yıllar görev almıştır. 
Almanya’nın en büyük süpermarket zincir grubu olan Tengelmann Süpermarketlerinde,  Discount zincir grubu Aldı Discount mağazalarında Satış Direktörlüğü görevlerini üstlenmiştir.
Türkiye’ye kesin dönüş yaptıktan sonra yarı yabancı sermayeli olan Premdor Çelikler A.Ş. de Fabrika Müdürü olarak görev yapan Akgün, Avcılar Belediyesinde Başkan Danışmanlığı ve Avcılar Belediyesi ile Avrupa komisyonu arasında gerçekleştirilen Merp Projesinde İdari Koordinatör , Afet yönetim merkezi projesinde Genel Koordinatör olarak görev yapmıştır. 
Özen Grup Şirketlerinde İstanbul ve Trakya  Bölge Müdürlüğü, Genel Merkez ve tüm zincir mağazaların İdari işler ve Kamu işlerinin yönetimi ve denetiminden sorumlu İdari Koordinatörlüğe getirilmiş ve bu görevi başarı ile yürütmüştür.
01.10.2013 tarihinde Özen Gruptan emekli olarak ayrılmıştır. 01.01.2014 tarihi itibari ile Azda Group ta Genel Müdür Yardımcısı olarak işe başlamış olup 01.01.2015 tarihi itibari ile Genel Müdür ve İcra Kurulu Başkanı olarak atanmıştır. Başarılı çalışmalarını Azda Group da sürdürmektedir.
Turgut Akgün evli ve üç çocuk babasıdır.                
 Hakkındaki Haberler
<< Geri