Ortakalan
 Detaylı Arama    Yönetici Özeti    Araştırma    Haritalar    Üyelik

Tahsin PAMİR

BTT Yönetim Kurulu Üyesi

Takip Et

Büyüt
BİZİM TOPTAN SATIŞ MAĞAZALARI (Ulusal) Hakkında Ayrıntılı Bilgi

Tahsin Pamir (1942-Ordu) Robert Kolej Yüksekokulu Kimya Bölümü’nü bitirdi ve İstanbul Üniversitesi’nde fizikokimya doktorasını tamamladı.

1973-1989 yılları arasında Yaşar Holding’de yöneticilik yaptı. Yaşar Holding’den Yasaş’ın Genel Müdürü olarak ayrıldı ve 1989 yılında Türkiye’nin ilk Cash & Carry Grossmarket’ini açtı ve 6 yıl süresince METRO-Türkiye’nin Yönetim Kurulu Başkanlığını ve Ülke Müdürlüğü görevini yürüttü. 1999 yılında Pamir Danışmanlık Şirketini kurana kadar, Fiba Holding’te koordinatörlük ve EGS Holding - Perdama şirketinde genel müdürlük görevlerinde bulundu. 2000-2010 yılları arasında Koç, Yeditepe ve Galatasaray Üniversiteleri MBA programlarında öğretim görevlisi olarak çalıştı. Bir dönem Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği Genel Sekreterliği görevini üstlendi.

Halen, Yıldız Holding Bizim Toplu Satış Mağazaları ve ŞOK A.Ş Yönetim Kurulları üyesidir. Çeşitli şirket ve kuruluşlara eğitim seminerleri vermekte ve danışmanlık yapmaktadır. Migros Yönetici Geliştirme ve Turquality programlarında da eğitmen olarak görev almaktadır.

<< Geri