Ortakalan
 Detaylı Arama    Yönetici Özeti    Araştırma    Haritalar    Üyelik

Babur Akyol

Ortakalan Genel Müdürü

Takip Et

Büyüt
ORTAKALAN Hakkında Ayrıntılı Bilgi
turkishretailequipments.com Hakkında Ayrıntılı Bilgi
etnikmarket.com Hakkında Ayrıntılı Bilgi

1966 İstanbul doğumlu Babur Akyol 1990 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun oldu. Meslek hayatının ilk döneminde çeşitli gazete, dergi ve reklam ajanslarında deneyim kazanan Akyol, daha sonra uluslararası fuarcılık ve sektörel yayıncılık alanında kendini yetiştirdi. 1996 - 2003 yılları arasında Türkiye'nin ilk sivil ve ticari harita platformu ve plan üreticisi İki Nokta'da hayal gücünün sınırlarını zorlayan projeler gerçekleştirdi ve şirketin pazarlama müdürlüğü görevini yaptı. 2003 - 2008 Ekonomi Yayınları A.Ş.'de perakende sektörüyle tanışan birçok yeni uygulamayı gerçekleştiren Akyol, 2008 yılından bu yana Ortakalan Sektörel Yayıncılık'ın Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni olarak kariyerini sürdürmektedir.

İş hayatının yanı sıra sanat ve edebiyat alanında çalışmalarda bulunan Akyol, Hayalet Gemi tematik kültür dergisini kurdu. Dönemine damgasını vuran bu yayının yazı işleri müdürlüğünü üstlendi. 

Üniversite yıllarında kurduğu İşletme Fakültesi Oyuncuları grubu ile başladığı tiyatro çalışmalarına daha sonra Çağdaş Repertuar Tiyatrosunu kurarak devam etti. Çağdaş Repertuar Tiyatrosunda, oyuncu ve oyun yazarı olarak çalıştı. 

Nurten Kolçak ve Gülperi Refiğ’den aldığı dersler ile piyano çalışmalarına başladı. Şu anda bu eğitimine Alp Durmaz’dan aldığı derslerle devam etmektedir. 

Çeşitli sektörel yayınlarda makaleleri yayınlanan Akyol’un Ortak Hikayelerimiz adında bir Biyografi-Araştırma kitabı bulunmaktadır. 

Son olarak Ortak Sesler Çağdaş Müzik Platformu’nu kuran ve sanat yönetmenliğini yürüten Akyol, platformun ülkemizde çağdaş müzik alanında çalışan besteciler ve müzisyenler için düzenli ve sürekli bir zemin oluşturmasını hedeflemiştir.

 Hakkındaki Haberler
 Yazdığı Makaleler
 Hazır mıyız? (01 Şubat 2015 Pazar)
 Bilgi teknolojileri çöplüğü (30 Kasım 2014 Pazar)
<< Geri